3

Porodnické/poporodní kalhotky

Porodnické kalhotky se používají těsně před porodem a po porodu. Jsou pohodlnější než klasické kalhotky a mohou být i jednorázové.

Vzít si je můžete už před porodem, kdy vám může odtékat plodová voda. Po porodu zas budete vděční za jejich prodyšnost a volnost. Budete se s nimi moct volně pohybovat.

Doporučujeme pořídit si porodnické kalhotky síťované, které jsou pružnější a lépe se přizpůsobí postavě. Navíc je můžete většinou opakovaně použít. Jednorázovým kalhotkám se raději vyhněte. Jsou vyrobeny z nepříjemného materiálu, který na těle nesedí a může škrtit.

Porodnických kalhotek si vezměte raději více (cca 5 kusů), ať si je můžete v rámci svého pohodlí a hygieny pravidelně měnit. Do těchto kalhotek se pak navíc ještě vkládají jednorázové porodnické vložky.

Jestliže se vám nechtějí utrácet za kalhotky peníze, můžete porodnické kalhotky nahradit i svými klasickými bavlněnými kalhotkami, které jsou vám pohodlné. Volte takové, které jsou volnější, pružné a prodyšné. Vzít si můžete třeba starší kusy, u kterých vám nebude líto, když si je zašpiníte. Ty pak můžete buď vyprat nebo rovnou vyhodit.

Pro koho to?
Pro maminku
Pro miminko
Pro tatínka
Opravdu to potřebuješ?
Rozhodně musíš mít
Může se ti hodit
Nutně nepotřebuješ
Kdy to budeš potřebovat?
Před porodem
Během porodu
Po porodu
Nechej doma
Cesta z porodnice

Další věci ze seznamu do porodnice