Proč jsme vytvořili Porodíme? A kdo za tím stojí?

Naší vizí je zodpovídat budoucím maminkám otázky týkající se těhotenství a porodu. 

Týmová práce

První těhotenství s sebou nese zvědavost a touhu získávat nové informace a odpovědi. Budoucí maminky si často během těhotenství neví rady. Ne vždy mají možnost ptát se lidí ve svém okolí. A u doktorů se cítí trapně, když musí vyzvídat každou „hloupost“. To většinou vede k tomu, že si na internetu v neověřených zdrojích a diskuzích vyhledávají nejrůznější moudra, rady a tipy. Jsou pak sice „informované“, ale často špatně.

Ne všechny informace na internetu jsou správné a ověřené. A v tomto vidíme velký problém a chtěli bychom vytvořit takové materiály, které budoucím maminkám poskytnou pravdivé a ucelené informace právě od lidí z oboru.

Chceme tvořit přínosné mini kurzy, které budou kdykoliv dostupné online, takže budoucí maminky nemusí nikam chodit nebo volat. Cílem je připravit takové materiály, které poskytnou kompletní informace na často nejasná témata.

Nejen pro budoucí maminky, ale pro všechny, koho zajímají témata, jako je těhotenství, porod, novorozenci nebo výchova, píšeme hodnotné a přínosné články.

Do budoucna plánujeme otevřít online poradnu pro těhotné maminky a nabízet předporodní konzultace s porodní asistentkou Janou…

Bc. Jana Augustová na praxi s miminkemBc. Jana Augustová na praxi
Porodní asistentka Jana

🍼 Proč jsem Porodíme založila? Abych pomáhala budoucím maminkám…

Pro obor porodnictví jsem se rozhodla už na gymnáziu, kdy mě začaly zajímat obory ve zdravotnictví. Fascinovala mě myšlenka být u přivádění dětí na svět. V roce 2021 jsem se stala absolventkou oboru porodní asistence na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde jsem získala nepřeberné množství informací týkající se těhotenství a porodu.

Součástí studia byla i 3letá praxe ve Fakultní nemocnici v Olomouci na Porodnicko-gynekologické klinice, kde jsem byla u více než 100 porodů. Jsem ráda, že u více než 40 z nich jsem měla šanci pomoct přivést dítě na svět právě já. Kromě praxe ve fakultní nemocnici jsem působila i v ambulantním gynekologickém zařízení G-CENTRUM, kde jsem pečovala o těhotné i netěhotné ženy.

V rámci celé praxe jsem měla možnost získat obohacující informace a dovednosti. Vyzkoušela jsem si komplexní péči o ženy před porodem, během porodu a po něm. Práce s maminkami a miminky mě pohltila a zjistila jsem, že bych s nimi chtěla pracovat i po studiu. Po škole tedy přišla na řadu otázka: „Co teď?“ 🤔

Život to zařídil za mě a místo praxe v oboru jako porodní asistentka si teď praxi vyzkouším trošku z jiného úhlu… ❤️ Za pár měsíců mě čeká nová role maminky, na kterou se moc těším! 😍

Mateřství je bezesporu ta nejlepší škola a pevně věřím, že mě leccos naučí a dodá mi zcela nový pohled na celou problematiku porodnictví. Je zajímavé sledovat vlastní těhotenství jednak jako vystudovaný člověk v oboru a jednak jako „nezkušená“ budoucí maminka. Vše okolo těhotenství, porodu a miminka mě teď zajímá ještě více a ráda bych své poznatky, zkušenosti a pocity prohloubila a předala dál.

Po této „škole“ života bych se v rámci svého povolání ráda věnovala ostatním budoucím maminkám. Už teď se svým manželem Lukášem, který mě podporuje, vše připravujeme. Celý projekt tvoříme spolu a pomáhá mi především s technickou realizací, kterou zaštiťuje i portál pro tvůrce webů a aplikací – Designui.

Doufáme, že se ti bude náš obsah líbit a něčím tě obohatíme. 😊

Bc. Jana Augustová
Bc. Jana Augustová
Porodní asistentka
Sleduj mě na osobním Instagramu 👩 🍼

😍 Jsme i na sociálních sítích.
Podívej se

Vše, co děláme, sdílíme na našem FacebookuInstagramu. Najdeš tam nové články, tipy, radyinformace

Newsletter

Přihlas se k odběru a my ti pošleme aktuální nový článek

Zadej svůj e-mail a přidej se k odběru hodnotného obsahu plného rad, tipů, informací nebo příběhů. 👇 Blbosti ti posílat určitě nebudeme. 😊