11

Kojicí podprsenka

V období těhotenství se prsa zvětšují a těžknou. Je dobré si vybrat vhodnou podprsenku, která vám prsa podrží, nebude vás dráždit a tlačit a snadno v ní budete kojit miminko.

Pořizovat kojicí podprsenku je vhodné již v posledních týdnech těhotenství asi měsíc před porodem. Zvolte raději o číslo větší. Ženy je rády nosí již před porodem, protože jsou pohodlné.

Mějte na paměti, že po porodu se vám prsa s největší pravděpodobností ještě zvětší. Vyberte proto vhodnou velikost, aby vám podprsenka seděla a vešly se do ní případně i vložky do podprsenky.

Zvolte takový materiál, který vám bude příjemný. Vhodným materiálem je bavlna. Podprsenka by měla být příjemná na dotek a prodyšná. Nemělo by docházet k nepříjemnému tření a dráždění bradavek. Je lepší zvolit podprsenku bez kostic, které jsou na nošení pohodlnější. Volte širší a pohodlná ramínka, aby vás netlačila a neškrtila.

Myslete na to, že po narození dítěte jej budete kojit. Je dobré, když jde odepnout přední část podprsenky. V jedné ruce budete mít pravděpodobně miminko a druhou rukou byste měla být schopna podprsenku rozepnout.

Jsou ženy, kterým je nošení kojicích podprsenek nepohodlné nebo do nich nepotřebují investovat. Vhodnou alternativou jsou sportovní podprsenky, které si ženy chválí. Mají pohodlný střih a příjemný materiál a jsou bez kostic. Často jsou na ně ženy i zvyklé. Jejich výhodou je i to, že je při kojení pouze nadzvednete.

Do porodnice si zabalte alespoň 2–3 kusy. Podprsenky využijete před porodem, při porodu i na oddělení šestinedělí.

Pro koho to?
Pro maminku
Pro miminko
Pro tatínka
Opravdu to potřebuješ?
Rozhodně musíš mít
Může se ti hodit
Nutně nepotřebuješ
Kdy to budeš potřebovat?
Před porodem
Během porodu
Po porodu
Nechej doma
Cesta z porodnice

Další věci ze seznamu do porodnice