1

Kojicí košile do porodnice

Kojicí košile využijete jak před porodem, tak během i po porodu.

Je potřeba zmínit, že většina porodnic vám nabídne své erární košile, které jsou volné, pohodlné a mají rozepínání v oblasti prsou ke kojení. Je dobré je využít před a během porodu, protože se možná budete potit nebo se ušpiníte od krve a košili si budete moct vyměnit za čistou, kterou vám porodnice poskytne, takže nebudete muset špinit vlastní.

Kdy a proč si vzít vlastní košili?

Pořádně se informujte, zda i vaše porodnice erární košile nabízí. Pokud porodnice košile nenabízí nebo jen prostě chcete „být ve svém“, vezměte si s sebou vlastní, abyste byla připravená.

Je jedno, jakou barvu, vzor a střih zvolíte. Vybírejte raději z praktického hlediska. Košile by měla mít zapínání u prsou nebo snímatelná ramínka, aby vám usnadnila kojení. Zvolte raději bavlněné košile volnějšího střihu. Také raději doporučujeme krátký rukáv pro snadnější případné zavedení kanyly. Vezměte si s sebou alespoň 4 kusy.

Pokud porodnice košile nabízí, tak zvažte, zda má cenu si je přibalovat. Důvodem, proč byste si vlastní košile mohla vzít, je ten, že v době návštěv na oddělení šestinedělí budete chtít vypadat dobře před svým partnerem nebo rodinou.

Pro koho to?
Pro maminku
Pro miminko
Pro tatínka
Opravdu to potřebuješ?
Rozhodně musíš mít
Může se ti hodit
Nutně nepotřebuješ
Kdy to budeš potřebovat?
Před porodem
Během porodu
Po porodu
Nechej doma
Cesta z porodnice

Další věci ze seznamu do porodnice