109

Dětská tělová kosmetika

Miminka mají obecně velmi jemnou a citlivou kůži, o kterou je potřeba šetrně pečovat.

Na trhu je nepřeberné množství značek, které nabízí širokou škálu výrobků pro péči o novorozeneckou pokožku. Je zcela na vás, jakou zvolíte. Každá maminka má jiné preference a požadavky. Některé maminky se rozhodnou používat kosmetiku velmi omezeně a nezatěžovat pokožku vůbec.

Obecně dbejte na to, aby kosmetika byla bez zbytečné chemie, byla co nejvíce šetrná a co nejvíce přírodní. Nezapomeňte, že každé miminko má jinou pokožku a chce to vyzkoušet, která kosmetika budu sedět právě tomu vašemu. Co sedí jednomu miminku, nemusí sedět druhému.

V porodnici vám většinou základní kosmetiku poskytnou, ale jestliže chcete od začátku používat vlastní ověřenou značku, tak samozřejmě můžete.

Mezi kosmetiku, kterou rozhodně použijete, patří hlavně přípravky na koupání, jako je olej do vany nebo sprchový gel pro miminka. S koupáním to není potřeba přehánět. Miminko stačí koupat obden nebo cca 3x týdně.

Dalším přípravkem může být krém nebo olej po koupání, který se dá využít i na masáže miminka, ze kterých si můžete udělat příjemný rituál.

Pro koho to?
Pro maminku
Pro miminko
Pro tatínka
Opravdu to potřebuješ?
Rozhodně musíš mít
Může se ti hodit
Nutně nepotřebuješ
Kdy to budeš potřebovat?
Před porodem
Během porodu
Po porodu
Nechej doma
Cesta z porodnice

Další věci ze seznamu do porodnice