Milá budoucí maminko,

Co s sebou do porodnice?

Kompletní seznam více než 130+ věcí, které se ti v porodnici mohou hodit. Bez hledání na internetu a trapných otázek u doktorů. Každou věc jsme pečlivě popsali, abys věděla, k čemu se ti může hodit.

💡 TIP: Ulož si stránku do oblíbených v prohlížeči. Možná přijde doba, kdy se ti seznam bude hodit. 🤰

Co s sebou do porodnice - seznam věcí

Myslíš, že získáš „jen“ výčet 130+ věcí? Ani omylem…

Každou věc v seznamu jsme detailně popsali. Vysvětlíme ti, k čemu slouží a proč by se ti v porodnici mohla hodit. Na tvorbě seznamu jsme si dali opravdu záležet. A máme z něj radost.

Dali jsme dohromady zkušenosti z praxe porodní asistentky, oslovili maminky, prošli diskuze a články, protože nám vadilo, že neexistuje jeden ucelený zdroj.

Proč je chystání věcí do porodnice doslova „porod“? 😓

Získat kompletní a ověřené informace o tom, co si vzít do porodnice, tě může potrápit. Budeš se ptát kamarádek, pročteš si desítky diskuzí, tipů a článků. A každý bude tvrdit něco jiného…

 • Na internetu je hromada roztříštěných neověřených informací a názorů, co do porodnice patří a co ne.
 • Možná se budeš ptát ostatních na jejich zkušenosti. Každá maminka, porodní asistentka nebo lékař je jiný. Sto lidí, sto názorů. Každý doporučí něco jiného. Komu věřit?
 • Nikdo ti polopaticky nevysvětlí, k čemu věci jsou. Málokdo ti poradí věci a vychytávky, které se v praxi doopravdy hodí.
 • Každá porodnice je jinak vybavená a do každé se hodí přinést jiné vybavení nebo pomůcky. Co platí na jednom místě, nemusí platit jinde.
 • Dokonce i samotné porodnice zveřejňují seznamy věcí, které si vzít. Ty jsou však strohé a existují jen proto, aby se neřeklo. Obsahují spíše jen nutnou výbavu.

Moc dobře víme, že připravit si seznam do porodnice není jednoduché. Sami jsme si tím totiž prošli, když jsme čekali naše miminko… 🥰

Jaké by to bylo přijít do porodnice připravená?

Maminka a miminko v postýlce

Představ si, že se už nemusíš stresovat tím, co si s sebou do porodnice zabalíš. Nachystáš si přesně ty věci, které ty a tvoje miminko budete potřebovat. Nic ti nebude chybět. Odrodíš s jistotou, v pohodlí a bez zbytečného stresu.

S balením tašky do porodnice si už nemusíš dělat starosti 👜 Z uceleného seznamu s více než 130+ věcmi si vybereš přesně ty, které budeš potřebovat.

Náš rozsáhlý seznam jsme připravili proto, aby ti pomohl s přípravami do porodnice. Aby ses s klidem mohla soustředit na porod. Ušetřený čas raději využij k odpočinku. Ty i tvoje miminko si to zasloužíte. 🤗

 • Jedinečný seznam obsahuje více než 130+ věcí, které se ti mohou v porodnici hodit. Dali jsme dohromady praxi naší porodní asistentky, informace z porodnic, od rodiček, z článků a diskuzí. Na nic jsme nezapomněli. Jde opravdu o poslední seznam věcí do porodnice, který potřebuješ vidět. 😍
 • Už nemusíš hledat informace na internetových fórech jako je Mimibazar, Modrý koník nebo eMimino. Ucelený seznam věcí najdeš pečlivě zpracovaný na jednom místě.
 • Všech 130 věcí samozřejmě potřebovat nebudeš. Můžeš se inspirovat a vybrat si pouze ty položky, bez kterých se neobejdeš, které jsou pro tebe opravdu důležité a které budou sedět tvým potřebám.
 • Na každou jednotlivou věc jsme se podrobně zaměřili. Každou jsme detailně popsali, abys věděla, k čemu slouží a proč ji budeš potřebovat. Podle toho se snadno rozhodneš, zda si ji přibalíš.
 • Věci v seznamu jsme označkovali, abys věděla, jak moc je daná věc v porodnici důležitá. Které věci jsou při příchodu do porodnice nezbytné? A bez kterých se u porodu naopak obejdeš?
 • Nejen ty, ale i tvoje budoucí miminko potřebuje vybavení. A co tatínek? I na toho nesmíš zapomenout. V seznamu si můžeš zobrazit věci podle toho, zda jsou určené pro tebe, miminko nebo tatínka.
 • Některé maminky si rády balí více tašek. Některé věci využijí během porodu a jiné využijí až když je miminko na světě. V seznamu si můžeš věci zobrazit podle toho, jestli je budeš potřebovat před porodem, během porodu nebo po něm.
 • Často se stává, že si maminky berou věci, které nejsou do porodnice příliš vhodné. I tyto věci v seznamu najdeš a upozorníme tě na ně.
 • Víš, co si vzít na cestu domů? Co se bude tobě i miminku hodit? To se také dozvíš.

Náš seznam pomáhá 😍

„Seznam věcí od Porodíme smetl ze stolu všechny jiné polovičaté seznamy, tipy a doporučení, které jsem během těhotenství nasbírala. Zahrnuje totiž úplně vše. Každá položka je lidsky vysvětlená a je jen na mém uvážení, co si k porodu sbalím a co ne. Seznam navíc obsahuje i vychytávky, o kterých se nikdo nezmiňuje, ale v porodnici jako když najdete. Oceňuji také zahrnutí položek typu kartáček a pasta. Zdají se být samozřejmé, kvůli všem myšlenkám na miminko bych na ně ale 100% zapomněla.“
„Seznam je sestavený opravdu precizně. Myslí na vše. Od těch nejzákladnějších věcí, na které ale člověk může při balení snadno zapomenout, až po ty, které by spoustu maminek ani nenapadly. Oceňuji podrobné informace ke každé položce, protože ne vše je nezbytné pro všechny (např. rodný list pro vdané maminky). Oproti běžně dostupným seznamům je promyšlený, komplexní a jako jeden z mála myslí i na věci pro tatínky. Budoucí maminka má jistotu, že s ním opravdu na nic nezapomene.“

Pomohl ti náš seznam při balení do porodnice? Napiš nám hodnocenípomoz ostatním maminkám při rozhodování.❤️

Snažili jsme se, abychom ti těhotenství a přípravy na porod co nejvíce usnadnili…

Vytvořit seznam věcí nám zabralo velké množství času a úsilí. Hledali jsme informace, sepisovali je dohromady, ověřovali, ptali se, procházeli jsme diskuze a stránky porodnic. To vše jsme zkombinovali se zkušenostmi porodní asistentky přímo z praxe.

Když si přepočítáme čas, který jsme tvorbě seznamu věnovali, dostane se jeho hodnota na 499 Kč. Víme, že budoucí maminky mají mnoho dalších výdajů, a proto jsme se rozhodli nabídnout ti přijatelnější cenu, a to ZDARMA. Naším cílem je pomoct co největšímu množství budoucích maminek. Věříme, že díky tomu se i tobě narodí zdravé děťátko bez zbytečného stresu. ❤️

Šup šup 👏

Dlouho neotálej. Porod se blíží…

Je dobré se začít připravovat. Těch pár měsíců uběhne jako voda. Zjisti si co nejdříve, jaké věci budeš do porodnice potřebovat. Ať si je stihneš zavčas pořídit…

💡 TIP: Ulož si stránku do oblíbených v prohlížeči. Možná přijde doba, kdy se ti seznam bude hodit. 🤰

👏 Přejdi k online seznamu věcí do porodnice a zbav se stresu z příprav

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste se nemuseli pokaždé přihlašovat, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.